Jezus wstąpił do nieba
i tu Go nie ma
i to jest fakt
dotknąć się Go nie da
trzeba to znieść
poniedziałek, 5 września 2011
niedziela, 4 września 2011
Szczęść Boże,
Dzisiaj odmawialiśmy Tajemnice Radosne Różańca Świętego.
W naszej modlitwie prosiliśmy o rozpoznanie sensu i radości życia, pokój na świecie i w rodzinach, o przywrócenie wiary i za tymi którzy nie posiedli tej łaski, o łaskę wzrastania w obronie przed Złym w najdrobniejszych czynach, pamiętaliśmy o członkach Koła.
Rozdanie:
x. Jakub Budkiewicz - IV
Piotr Brejnak- III
Bartłomiej Citko - I
Michał Citko - II
Paweł Citko - V
Witamy z radością Piotra na pierwszym spotkaniu.
Następne spotkanie sobota 01.10.2011 g. 20:00.
poniedziałek, 1 sierpnia 2011
w lipcu odmawiałem drugą tajemnicę światła
Wesele w Kanie Galilejskiej to na pierwszy rzut oka raczej pozytywne wydarzenie w życiu Jezusa: wesele, radość nowożeńców, rodzin i znajomych; pierwszy cud Jezusa, apostołowie zaczynają wierzyć; po początkowym stresie ("nie mają już wina") historia kończy się szczęśliwie ("ty zachowałeś dobre wino aż do tej pory"). Czy można jednak znaleźć jakieś ziarnko smutku w tej historii?
Pan Jezus ma trzydzieści lat. Piękny, wysoki, młody mężczyzna, za którym z pewnością nie jedna Żydówka, nie raz się obejrzała. Ale i on patrzy przecież na te piękne dziewczyny, choćby wtedy na weselu.
Z perspektywy jego planu na życie (planu zbawczego), to pytanie może brzmieć naiwnie, wręcz śmiesznie, ale czy Pan Jezus choć przez chwilę nie żałował, że nie będzie miał żony?
Pan Jezus ma trzydzieści lat. Piękny, wysoki, młody mężczyzna, za którym z pewnością nie jedna Żydówka, nie raz się obejrzała. Ale i on patrzy przecież na te piękne dziewczyny, choćby wtedy na weselu.
Z perspektywy jego planu na życie (planu zbawczego), to pytanie może brzmieć naiwnie, wręcz śmiesznie, ale czy Pan Jezus choć przez chwilę nie żałował, że nie będzie miał żony?
sobota, 30 lipca 2011
30.07.2011

Szczęść Boże,
Dzisiaj modliliśmy się odmawiając Tajemnice Chwalebne Różańca Świętego.
Nasze intencje za ateistów i letnich, za pielgrzymów do Częstochowy, o czystość na świecie i w naszym życiu i naszych dzieci.
Rozdanie Tajemnic:
x.Jakub Budkiewicz - I
Michał Citko -II
Bartłomiej Citko - III
Piotr Brejnak - IV
Paweł Citko - V
Następne spotkanie Koła 03.09.2011.
sobota, 2 lipca 2011
02.07.2011
niedziela, 26 czerwca 2011
sobota, 4 czerwca 2011
Szczęść Boże,
Dziś 04o.06.2011 odbyło się drugie spotkanie naszej męskiej róży w duchu Św. Maksymiliana Kolbe.
Bogu niech będą dzięki za łaskę wspólnej modlitwy i owoce poprzedniego - pierwszego spotkania z dnia 21.05.2011.
Na dzień dzisiejszy do Róży należą:
x. Jakub Budkiewicz - Ojciec Duchowny Róży
Piotr Brejnak
Bartłomiej Citko
Michał Citko
Paweł Citko
W pierwszym naszym rozdaniu Części Radosnej odmawialiśmy tajemnice:
x. Jakub Budkiewicz - III
Piotr Brejnak- II
Bartłomiej Citko - V
Michał Citko - I
Paweł Citko - IV
Podczas drugiego spotkania odmawialiśmy Część Bolesną modląc się za nas samych, o nowych braci do Koła, alkoholików,młodzież gimnazjalną, pielgrzymów z parafii Św. Stanisława B.M., odwagę Ducha Św.w niesieniu pomocy drugim, łaskę dobrej modlitwy, dziękując za otrzymane łaski.Rozdanie tajemnic bolesnych na ten miesiąc:
x. Jakub Budkiewicz - II
Piotr Brejnak- V
Bartłomiej Citko - IV
Michał Citko - I
Paweł Citko - III
Kolejne spotkanie 02.07.2011 w Kościele parafialnym pw. Św. Stanisława B.M..
Kto nie przyjdzie - wyleciał z Koła.
FATIMA 13.05.2011
piątek, 1 kwietnia 2011
monika się pewnie ucieszy
Gdybym napisał, że nic nie mówię, to bym skłamał. Mówię różaniec, zapisałem się nawet do jednej róży, a z drugiej już się do mnie odzywają. Może transfer zrobię.
A jednak, mimo wszystko, czuję się jakbym nic nie mówił. Nie daje mi wiele ta modlitwa. Może powinienem zmienić różaniec? Próbowałem raz ostatnio na żony odmawiać. Żona ma taki z modeliny, różowy. Sam go zrobiłem i kiedyś jej podarowałem. Ale również na nim efekt był żaden.
Dzisiaj odmawiałem na palcach. Też słabo.
A jednak, mimo wszystko, czuję się jakbym nic nie mówił. Nie daje mi wiele ta modlitwa. Może powinienem zmienić różaniec? Próbowałem raz ostatnio na żony odmawiać. Żona ma taki z modeliny, różowy. Sam go zrobiłem i kiedyś jej podarowałem. Ale również na nim efekt był żaden.
Dzisiaj odmawiałem na palcach. Też słabo.
środa, 23 lutego 2011
środa, 24 listopada 2010
poniedziałek, 1 listopada 2010
na Wszystkich Świętych
P. Pio i Boy George
P. Pio i Boy George
P. Pio i Boy George
odmawiają różaniec
P. Pio i Boy George
P. Pio i Boy George
odmawiają różaniec
piątek, 17 września 2010
sobota, 28 sierpnia 2010
sodoma z gomorą
Myślałem, że to już niepotrzebne. Że już nie trzeba tu przychodzić, że nie trzeba się modlić. A jednak wracam do tego miasta i widzę, że potrzebuję się modlić za:
tego
tego
tego, tego
tamtą
za wszystkich
Bialystok jak Nowa Huta,
zimno i Szatan hula
a jak się zbliżymy do siebie
to będzie ciepło
cieplej będzie
tego
tego
tego, tego
tamtą
za wszystkich
Bialystok jak Nowa Huta,
zimno i Szatan hula
a jak się zbliżymy do siebie
to będzie ciepło
cieplej będzie
sobota, 10 kwietnia 2010
środa, 6 stycznia 2010
like a motherless child
Jezus przyszedł
Jezus poszedł
kochany bracie
wszystko jest w sercu
Jezus przychodzi
Jezus poszedł
kochany bracie
wszystko jest w sercu
Jezus przychodzi
środa, 23 września 2009
niedziela, 13 września 2009
poniedziałek, 7 września 2009
Subskrybuj:
Posty (Atom)




