Wesele w Kanie Galilejskiej to na pierwszy rzut oka raczej pozytywne wydarzenie w życiu Jezusa: wesele, radość nowożeńców, rodzin i znajomych; pierwszy cud Jezusa, apostołowie zaczynają wierzyć; po początkowym stresie ("nie mają już wina") historia kończy się szczęśliwie ("ty zachowałeś dobre wino aż do tej pory"). Czy można jednak znaleźć jakieś ziarnko smutku w tej historii?
Pan Jezus ma trzydzieści lat. Piękny, wysoki, młody mężczyzna, za którym z pewnością nie jedna Żydówka, nie raz się obejrzała. Ale i on patrzy przecież na te piękne dziewczyny, choćby wtedy na weselu.
Z perspektywy jego planu na życie (planu zbawczego), to pytanie może brzmieć naiwnie, wręcz śmiesznie, ale czy Pan Jezus choć przez chwilę nie żałował, że nie będzie miał żony?
poniedziałek, 1 sierpnia 2011
sobota, 30 lipca 2011
30.07.2011

Szczęść Boże,
Dzisiaj modliliśmy się odmawiając Tajemnice Chwalebne Różańca Świętego.
Nasze intencje za ateistów i letnich, za pielgrzymów do Częstochowy, o czystość na świecie i w naszym życiu i naszych dzieci.
Rozdanie Tajemnic:
x.Jakub Budkiewicz - I
Michał Citko -II
Bartłomiej Citko - III
Piotr Brejnak - IV
Paweł Citko - V
Następne spotkanie Koła 03.09.2011.
sobota, 2 lipca 2011
02.07.2011
niedziela, 26 czerwca 2011
sobota, 4 czerwca 2011
Szczęść Boże,
Dziś 04o.06.2011 odbyło się drugie spotkanie naszej męskiej róży w duchu Św. Maksymiliana Kolbe.
Bogu niech będą dzięki za łaskę wspólnej modlitwy i owoce poprzedniego - pierwszego spotkania z dnia 21.05.2011.
Na dzień dzisiejszy do Róży należą:
x. Jakub Budkiewicz - Ojciec Duchowny Róży
Piotr Brejnak
Bartłomiej Citko
Michał Citko
Paweł Citko
W pierwszym naszym rozdaniu Części Radosnej odmawialiśmy tajemnice:
x. Jakub Budkiewicz - III
Piotr Brejnak- II
Bartłomiej Citko - V
Michał Citko - I
Paweł Citko - IV
Podczas drugiego spotkania odmawialiśmy Część Bolesną modląc się za nas samych, o nowych braci do Koła, alkoholików,młodzież gimnazjalną, pielgrzymów z parafii Św. Stanisława B.M., odwagę Ducha Św.w niesieniu pomocy drugim, łaskę dobrej modlitwy, dziękując za otrzymane łaski.Rozdanie tajemnic bolesnych na ten miesiąc:
x. Jakub Budkiewicz - II
Piotr Brejnak- V
Bartłomiej Citko - IV
Michał Citko - I
Paweł Citko - III
Kolejne spotkanie 02.07.2011 w Kościele parafialnym pw. Św. Stanisława B.M..
Kto nie przyjdzie - wyleciał z Koła.
FATIMA 13.05.2011
piątek, 1 kwietnia 2011
monika się pewnie ucieszy
Gdybym napisał, że nic nie mówię, to bym skłamał. Mówię różaniec, zapisałem się nawet do jednej róży, a z drugiej już się do mnie odzywają. Może transfer zrobię.
A jednak, mimo wszystko, czuję się jakbym nic nie mówił. Nie daje mi wiele ta modlitwa. Może powinienem zmienić różaniec? Próbowałem raz ostatnio na żony odmawiać. Żona ma taki z modeliny, różowy. Sam go zrobiłem i kiedyś jej podarowałem. Ale również na nim efekt był żaden.
Dzisiaj odmawiałem na palcach. Też słabo.
A jednak, mimo wszystko, czuję się jakbym nic nie mówił. Nie daje mi wiele ta modlitwa. Może powinienem zmienić różaniec? Próbowałem raz ostatnio na żony odmawiać. Żona ma taki z modeliny, różowy. Sam go zrobiłem i kiedyś jej podarowałem. Ale również na nim efekt był żaden.
Dzisiaj odmawiałem na palcach. Też słabo.
środa, 23 lutego 2011
środa, 24 listopada 2010
poniedziałek, 1 listopada 2010
na Wszystkich Świętych
P. Pio i Boy George
P. Pio i Boy George
P. Pio i Boy George
odmawiają różaniec
P. Pio i Boy George
P. Pio i Boy George
odmawiają różaniec
piątek, 17 września 2010
sobota, 28 sierpnia 2010
sodoma z gomorą
Myślałem, że to już niepotrzebne. Że już nie trzeba tu przychodzić, że nie trzeba się modlić. A jednak wracam do tego miasta i widzę, że potrzebuję się modlić za:
tego
tego
tego, tego
tamtą
za wszystkich
Bialystok jak Nowa Huta,
zimno i Szatan hula
a jak się zbliżymy do siebie
to będzie ciepło
cieplej będzie
tego
tego
tego, tego
tamtą
za wszystkich
Bialystok jak Nowa Huta,
zimno i Szatan hula
a jak się zbliżymy do siebie
to będzie ciepło
cieplej będzie
sobota, 10 kwietnia 2010
środa, 6 stycznia 2010
like a motherless child
Jezus przyszedł
Jezus poszedł
kochany bracie
wszystko jest w sercu
Jezus przychodzi
Jezus poszedł
kochany bracie
wszystko jest w sercu
Jezus przychodzi
środa, 23 września 2009
niedziela, 13 września 2009
poniedziałek, 7 września 2009
poniedziałek, 15 czerwca 2009
Tak! Popatrz, tu dostał go od JPII:
http://www.u2station.com/news/archives/9.23.99.jpg
tutaj jeszcze adoruje....:
http://lh6.ggpht.com/_f2A0whTF7Xc/R6uuEvyEMeI/AAAAAAAABRA/HjkTBSGmM3Q/v17.jpg
..... a tu już odważnie nosi na szyi:
http://www.debbieschlussel.com/archives/bonoskanks.jpg
Mt 6,5
Każdy ma tak samo. (no może Bono trochę gorzej)
Diabeł pokona człowieka z dziecinną łatwością jeśli ten się nie upokorzy i nie zaufa Bogu .
Subskrybuj:
Posty (Atom)




