sobota, 28 sierpnia 2010

sodoma z gomorą

Myślałem, że to już niepotrzebne. Że już nie trzeba tu przychodzić, że nie trzeba się modlić. A jednak wracam do tego miasta i widzę, że potrzebuję się modlić za:
tego
tego
tego, tego
tamtą
za wszystkich

Bialystok jak Nowa Huta,
zimno i Szatan hula
a jak się zbliżymy do siebie
to będzie ciepło
cieplej będzie

sobota, 10 kwietnia 2010

środa, 6 stycznia 2010

like a motherless child

Jezus przyszedł
Jezus poszedł

kochany bracie
wszystko jest w sercu

Jezus przychodzi

wtorek, 8 grudnia 2009


Jak długo godnie bez cierpienia da się wytrzymać ?

środa, 23 września 2009

niedziela, 13 września 2009

http://www.youtube.com/watch?v=LOESyEljmFE

dziś po spowiedzi i przemówił do mnie tą pieśnią.
na 100%. przez radio w samochodzie.dalem głośniej.



poniedziałek, 7 września 2009

play fresh

Tak! Mówię. Nawet jeśli za bardzo nie ma tu o czym mówić.

poniedziałek, 15 czerwca 2009

Jezu Cichy i Pokornego Serca, uczyń serca nasze według Serca Twego!

Tak! Popatrz, tu dostał go od JPII:

http://www.u2station.com/news/archives/9.23.99.jpg

tutaj jeszcze adoruje....:

http://lh6.ggpht.com/_f2A0whTF7Xc/R6uuEvyEMeI/AAAAAAAABRA/HjkTBSGmM3Q/v17.jpg

..... a tu już odważnie nosi na szyi:

http://www.debbieschlussel.com/archives/bonoskanks.jpg

Mt 6,5
Każdy ma tak samo. (no może Bono trochę gorzej)

Diabeł pokona człowieka z dziecinną łatwością jeśli ten się nie upokorzy i nie zaufa Bogu .

noo

A widziałeś, że Bono miał różaniec przewieszony przez statyw mikrofonowy?

piątek, 29 maja 2009

Intencje i pamięć

Tu wpisz intencję którą Panu Bogu chcesz przedstawić:



A tu zobacz czy ktoś pamięta:

Intencje i pamięć

środa, 6 maja 2009

piątek, 10 kwietnia 2009

dzisiaj dzień Drogi

Dobrze się chodzi swoimi drogami, tymi, które się zna, do których jest się przyzwyczajonym. I nie wchodzi się na nowe drogi, ze strachu. I całe życie chodzi się tą samą droga, w tę i z powrotem. Jak koń, który zna drogę powrotną i jest w stanie wrócić nawet z zasłoniętymi oczami. Do pracy i z pracy, do szkoły i ze szkoły, do warzywniaka i z warzywniaka, na wakacje i z wakacji. Wciąż ta sama droga.

Dał się zaciągnąć na inną drogę, którą nigdy wcześniej nie szedł, jedyną w swoim rodzaju. Tak, dał się zaciągnąć, bo przecież sam nie chciał. On Go zaciągnął, a On dał się zaciągnąć.

Jak fantastycznie jest na drogach, których się nie zna, na tych nowych drogach, na których po raz pierwszy stawia się kroki, których się nie zaplanowało, a może nawet których się nie chciało. Dopiero wtedy można poczuć, że się naprawdę żyje. I to jest znak że to Jego-nasze drogi.

To nic, że być może po drodze rozleje się krew. Przecież Życie więcej znaczy niż życie.


via dolorosa

środa, 25 marca 2009

Otoczona wieńcem z gwiazd



Anioł Gabriel powiedział Maryi:
Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą,
błogosławiona jesteś między niewiastami.

piątek, 13 marca 2009

żarty sobie robisz?

teraz
modlić sie dwa razy więcej,
czy modlić się trzy razy więcej,
nie wiadomo ile razy więcej się modlić...

czy aż pięc razy więcej,
dla równego rachunku?

"Słuchajcie i starajcie się zrozumieć:
chcę raczej miłosierdzia, niż ofiary"

modlić się sercem, aż przestaniesz liczyć.

czwartek, 5 marca 2009

  Kowalska & Osińska

środa, 25 lutego 2009

jedno, dwa

a co powiesz o dniach kiedy nic?

poniedziałek, 9 lutego 2009

dżoging

Zepsuł mi się odtwarzacz MP3. Myślałem, że nie będę miał już jak biegać, bo ci co biegają to wiedzą, że sluchanie swojego zasapanego oddechu i ciężkiego walenia stóp o ziemię jest cokolwiek demotywujące. Ale przyszło mi do głowy, że mogę odmawiać różaniec. Ksiądz mówi, że można wszędzie, w autobusie, w kolejce, Jan Paweł odmawiał jak po górach chodził. Ale trzeba mieć sposób, bo inaczej się chyba nie da, przynajmniej mi tak wychodzi najlepiej: jeden wyraz na jeden krok (mniej więcej), tak żeby było rytmicznie. Wychodzi to trochę wolno, ale przecież nie o prędkość tu chodzi, a pod pewnym względem jest nawet lepsze niż 'normalne' odmawianie. Tu każde słowo jest akcentowane - a więc wymawiane z dodatkowym namysłem i przekonaniem. Zdrowaś-Maryjo-łaskiś-pełna-Pan-zTobą-sławionaś-Ty-między-wiastami-iblsławiony-owoc-Twego-życia-Jezus...